نرم‌افزار تحت وب آرسن لایت

متصل به API نسخ الکترونیک
 

آیا با اجباری شدن ثبت و دریافت نسخ از طریق API شما هم با چالش روبرو هستید؟!!

نرم‌افزار تحت وب آرسن لایت متصل به API نسخ الکترونیک بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت محصولی دیگر از گروه مهندسین تبیان

با توجه به برنامه ریزی و پیاده سازی امکان ثبت و ارسال نسخ دارویی و پاراکلینیکی از طریق API جهت سهولت و کاهش فرآیندهای جاری به هنگام نسخه پیچی از طرف سازمان تامین اجتماعی اعلام گردیده است که منوهای تایید نسخ (تایید نسخه الکترونیک، تایید نسخه بت کدملی، تایید نسخ تایید شده در مدیریت درمان، تایید نسخ بیمارستانی با کدملی)موجود در پورتال معاونت درمان از تاریخ 1401/02/31 از دسترس مراکز طرف قرارداد خارج می شود.

در همین راستا گروه مهندسین تبیان با بیش از 10 سال سابقه در طراحی انواع نرم افزارهای تخصصی داروخانه و با توجه به سیاست مشتری مداری و پیشرو بودن در عرصه ی نرم افزارهای داروخانه ای محصول جدید خود را با نام آرسن لایت در اختیار تمامی داروخانه های کشور قرار داده است.استفاده از امکانات نرم افزار تحت وب آرسن لایت برای همیشه برای همه داروخانه‌ها رایگان است؛حتی داروخانه‌هایی که با نرم‌افزار داروخانه غیر از آرسن فعالیت می کنند.

راهنمای مرحله به مرحله استفاده از آرسن لایت ، نرم‌افزار تحت وب متصل به API نسخ الکترونیک

 
برای ثبت نام در سیستم لازم است تا از طریق یک مرورگر به‌ روز به لینک https://arsenlite.tebyangroup.com مراجعه کنید.


برای ثبت نام داروخانه جدید کافی است کد HIX و شماره موبایل موئسس داروخانه را به توجه به اخطار ها در فیلد های مربوطه پر کنید و روی دکمه مرحله بعدی کلیک کنید؛


بعد از مطالعه دقیق قوانین و مقررات و کلیک کردن روی دکمه می پذیرم کد احراز هویت ارسال شده به شماره موبایل وارد شده در مرحله قبل را وارد کادر مربوطه کنید و روی دکمه مرحله بعدی کلیک کنید در صورت نیاز به ارسال مجدد شماره موبایل روی دکمه ارسال مجدد کلیک کنید. در مرحله بعدی باید نسبت به تکمیل اطلاعات داروخانه در سیستم اقدام کنید و اطلاعات درخواست شده را با دقت پر کنید.


سپس نسبت به تکمیل کردن اطلاعات شخصی کاربر خود اقدام کنید:


بعد از تکمیل اطلاعات شخصی کاربر خود با کلیک کردن روی صفحه اصلی در منوی اصلی. به پنل مدیریت سیستم هدایت خواهید شد.

برای دریافت نسخ در صفحه اصلی سایت روی دکمه دربافت نسخ الکترونیک کلیک کنید تا وارد صفحه دریافت نسخ شوید.


در صفحه دریافت نسخه ابتدا باید کد ملی شخصی که برای او قصد دریافت نسخه دارید را وارد کنید. در قسمت نحوه استعلام نسخه میتوانید بیمه مورد نظر را انتخاب کنید و اگر از نوع بیمه شخص اطلاع ندارید گزینه اتوماتیک را انتخاب کنید تا هر دو نوع بیمه استعلام شود. سپس روی دکمه استعلام بیمار کلیک کنید. در صورتی که کد ملی وارد شده در بیمه سلامت استحقاق درمان داشته باشد به صفحه وارد کردن کد رهگیری هدایت خواهید شد که باید ابتدا کد رهگیری را وارد کرده و سپس روی دکمه دریافت نسخه کلیک کنید تا نسخه دریافت شود.


در صورتی که کد ملی وارد شده در بیمه تامین اجتماعی استحقاق درمان داشته باشد نیازی به وارد کردن کد رهگیری نیست و لیست نسخ نمایش داده خواهد تا نسخه ورد نظر را انتخاب کنید.
پس از دریافت نسخه در بیمه سلامت ابتدا اطلاعات بیمار مطابق عکس زیر نمایش داده خواهد شد.


با کلیک روی دکمه بعدی اطلاعات نسخه نمایش داده خواهد شد که شامل اطلاعات بیمار و اقلام نسخه است. اقلام نسخه مطابق عکس زیر است.


با کلیک روی دکمه + در هر ردیف داروی مورد نظر به لیست اقلام تحویلی افزوده می شود و با کلیک روی دکمه جزئیات، اقلامی که قبلا به بیمار ارائه شده اند نمایش داده میشوند. در صورت نیاز با انتخاب گزینه افزودن همه به لیست تحویل تمامی اقلامی تعداد مجاز آنها صفر نیست به لیست تحویل نسخه افزوده میشوند. با کلیک دکمه چاپ پیش فاکتور نیز میتوانید از نسخه فیش پرینت تهیه کنید. با افزودن هریک از اقلام به لیست تحویل، لیست تحویلی نسخه مطابق عکس زیر نمایش داده خواهد شد.


در لیست تحویل با کلیک روی دکمه ویرایش در هر ردیف می توانید شرکت ارائه دهنده دارو، تعداد تحویلی و قیمت دارو را تغییر دهید و تعدادی که قصد ارائه دارید و یا قیمتی که میخواهید دارو را به بیمار ارائه دهید را وارد کنید که فرم ویرایش مطابق عکس زیر است.


با کلیک روی گزینه حذف در هر ردیف میتوانید دارو را از لیست تحویلی حذف کنید. همچنین در صورتی که داروی اضافه شده به لیست تحویل نیازمند ورود بارکد باشد برای دارو کنار دکمه ویرایش، آیکون بارکد با رنگ قرمز نمایش داده خواهد شد که با کلیک روی آن فرم بارکد نمایش داده میشود و پس از ثبت بارکد به ازای تعداد تحویلی (مثلا اگر تعداد تحویلی 10 باشد باید جمع تعداد بارکد ثبت شده 10 باشد )، آیکون بارکد سبز خواهد شد. علامت ضربدر در ردیف بارکد دارد به معنی این است که داروی افزوده شده به لیست تحویلی نیازمند ثبت بارکد نیست. پس از بررسی اقلام تحویلی و ویرایش و ثبت بارکدها در نهایت میتوانید با کلیک روی دکمه ارائه نسخه در پایین صفحه و تایید آن، نسخه را ارائه دهید. پس از ارائه نسخه در صورتی که خطایی از سمت بیمه دریافت نشود، پیغام تحویل با موفقیت نسخه نمایش داده میشود که امکان پرینت نسخه‌ی ارائه شده به صورت A4 و فیش پرینت وجود دارد. و با تایید پیغام مجددا به صفحه دریافت نسخه برای دریافت و ارائه نسخه جدید هدایت خواهید شد.
پس از استعلام بیمار در نسخه تامین اجتماعی، اطلاعات و نسخه های ثبت شده برای بیمار مطابق عکس زیر نمایش داده می شوند:


با کلیک روی گزینه انتخاب در ردیف نسخه‌ای که قصد ارائه دارید، به صفحه جزئیات آن نسخه هدایت می شوید که شامل اطلاعات بیمار و پزشک و اقلام نسخه می‌باشد:


با کلیک روی دکمه + در هر ردیف داروی مورد نظر در صورتی که تحت پوشش بیمه باشد به لیست اقلام تحویلی افزوده می شود. و در صورتی که تحت پوشش نباشد فرم ویرایش دارو جهت وارد کردن تعداد و قیمت نمایش داده میشود. توجه داشته باشید که برای داروهایی که تحت پوشش بیمه نیستند امکان وارد کردن قیمت بیمه وجود ندارد و قیمت بیمه برای آنها صفر است. در صورت نیاز با انتخاب گزینه افزودن همه به لیست تحویل تمامی اقلام بیمه‌ای و اقلام آزادی که قبلا توسط داروخانه ارائه شده‌اند و برای آن‌ها قیمت آزاد ثبت شده است، به لیست تحویل نسخه افزوده میشوند. با کلیک دکمه چاپ پیش فاکتور نیز میتوانید از نسخه فیش پرینت تهیه کنید. با افزودن هریک از اقلام به لیست تحویل، لیست تحویلی نسخه مطابق عکس زیر نمایش داده خواهد شد.


در لیست تحویل با کلیک روی دکمه ویرایش در هر ردیف میتوانید تعداد تحویلی، قیمت بیمه و قیمت آزاد دارو را تغییر دهید و تعدادی که قصد ارائه دارید و یا قیمتی که میخواهید دارو را به بیمار ارائه دهید را وارد کنید. منظور از قیمت بیمه، قیمتی است که بیمه پرداخت میکند و نمیتواند از حداکثر قیمت دارو که در جدول اقلام نسخه مشخص شده است بیشتر باشد. و منظور از قیمت آزاد قیمتی است که از بیمار دریافت میشود. به طور مثال اگر برای دارویی قیمت بیمه 100 هزار ریال باشد و داروخانه قصد ارائه با قیمت 120 هزار ریال داشته باشد باید قیمت بیمه را 100 هزار ریال و قیمت آزاد را 20 هزار ریال وارد کند. فرم ویرایش مطابق عکس زیر است.


با کلیک روی گزینه حذف در هر ردیف میتوانید دارو را از لیست تحویلی حذف کنید. همچنین در صورتی که داروی اضافه شده به لیست تحویل نیازمند ورود بارکد باشد برای دارو کنار دکمه ویرایش، آیکون بارکد با رنگ قرمز نمایش داده خواهد شد که با کلیک روی آن فرم بارکد نمایش داده میشود و پس از ثبت بارکد به ازای تعداد تحویلی (مثلا اگر تعداد تحویلی 10 باشد باید جمع تعداد بارکد ثبت شده 10 باشد )، آیکون بارکد سبز خواهد شد. وجود نداشتن تیک سبز در ستون بارکد دارد در جدول اقلام نسخه برای دارو به معنی این است که داروی افزوده شده به لیست تحویلی نیازمند ثبت بارکد نیست. پس از بررسی اقلام تحویلی و ویرایش و ثبت بارکدها در نهایت میتوانید با کلیک روی دکمه ارائه نسخه در پایین صفحه و تایید آن، نسخه را ارائه دهید. پس از ارائه نسخه در صورتی که خطایی از سمت بیمه دریافت نشود، پیغام تحویل با موفقیت نسخه نمایش داده میشود که امکان پرینت نسخه‌ی ارائه شده به صورت A4 و فیش پرینت وجود دارد. و با تایید پیغام مجددا به صفحه دریافت نسخه برای دریافت و ارائه نسخه جدید هدایت خواهید شد.
برای مشاهده لیست نسخ ثبت شده در صفحه اصلی سایت روی دکمه لیست نسخ ثبت شده کلیک کنید.


در صفحه لیست نسخ ثبت شده تمامی نسخه‌هایی که ارائه داده‌اید مطابق عکس زیر نمایش داده می شود.


در این صفحه امکان جستجو بر اساس تمامی فیلدهای جدول را دارید که برای جستجو کافی است مقدار مورد نظر را در مستطیل بالای هر ردیف وارد کنید و برای جستجو بر اساس تاریخ ارائه یا تجویز تاریخ شروع و تاریخ پایان را انتخاب کنید تا نسخه ها بر اساس تاریخ مورد نظر شما فیلتر شود. در صورتی که نیاز دارید لیست تمامی نسخی که ثبت کرده‌اید را در یک فایل اکسل داشته باشد روی دکمه فایل اکسل در بالای صفحه کلیک کنید تا فایل اکسل نسخه‌ها دانلود شود. در هر ردیف امکان حذف نسخه از لیست وجود دارد. همچنین برای مشاهده جزئیات هر ردیف روی دکمه جزئیات آن ردیف کلیک کنید تا وارد صفحه جزئیات آن نسخه شوید. در صفحه جزئیات علاوه بر اینکه اطلاعات کامل نسخه نمایش داده شده است، امکان پرینت نسخه نیز وجود دارد.
 
خرید آنلاین
مشاوره رایگان