تبلیغات داروخانه

با توجه به افزایش روز افزون تعداد داروخانه ها، از جمله داروخانه های سنتی و داروخانه های بیمارستانی و داروخانه های آنلاین، رقابت در این کسب و کار روز به روز سخت تر میشود.

بد ماجرا این است که طبق آمار موجود به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۳ داروخانه در کشور موجود میباشد. البته در شهرهای بزرگ این آمار کمتر است.

اما قسمت خوب ماجرا این است که نیاز به خرید دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی همیشه وجود دارد و در حال افزایش است.

4 توصیه مهم برای تبدیل داروخانه به مرکز مراقبت از دیابت

به گفته معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن ارائه توضیحاتی از برنامه‌های این وزارتخانه برای کنترل دیابت در کشور،‌ گفت: ۱۱درصد جمعیت بالای ۲۵ سال در کشور به دیابت مبتلا هستند که در این میان سهم پایتخت نشینان از آمار ابتلا به دیابت، ۱۲/۸ درصد جمعیت بالای ۲۵ سال است.

با توجه به آمار ارائه شده، داروخانه ها میتوانند خدماتی فراتر از فروش انسولین و تجهیزات آزمایشی به بیماران دیابتی ارائه دهند.

در ادامه چهار روش مختلف معرفی میشود که داروساز بتواند سطح در آمدی خود را از این طریق افزایش دهد

چهار روش برای فروش بیشتر مکمل های غذایی در داروخانه

برای بسیاری از افراد مکمل های غذایی جزیی از زندگی روزمره به حساب می آیند. شیوع و گسترش بیماری کرونا، میزان مراجعه به پزشک و بیمارستان را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است . با این حال چگونه می توان در دوران پاندمی کرونا از مکمل ها برای افزایش فروش استفاده کرد

اتوماسیون داروخانه

از سال ۱۳۶۸ کامپیوترهای شخصی در ایران، در دسترس قرار گرفته اند و استفاده از آنها در داروخانه از سال ۱۳۷۰ آغاز شده است. در سال ۱۳۸۰ و با الزام سازمانهای بیمه گر به دریافت صورتحساب ادارات بیمه بصورت دیسکتی از داروخانه، اتوماسیون داروخانه شکل جامعتری به خود گرفت.

بر آن شدیم تا در مقاله ای،تاریخچه اتوماسیون داروخانه های ایران را بررسی و تحلیل نمائیم و راهکارهائی اجرائی برای استفاده درست و مقرون به صرفه از این ابزار بسیار توانا و مفید را، در اختیار همکاران داروخانه قرار دهیم