4 توصیه مهم برای تبدیل داروخانه به مرکز مراقبت از دیابت


مهدی مهدی پور اسفند ۳, ۱۳۹۹ دقیقه مطالعه
4 توصیه مهم برای تبدیل داروخانه به مرکز مراقبت از دیابت

به گفته معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن ارائه توضیحاتی از برنامه‌های این وزارتخانه برای کنترل دیابت در کشور،‌ گفت: ۱۱درصد جمعیت بالای ۲۵ سال در کشور به دیابت مبتلا هستند که در این میان سهم پایتخت نشینان از آمار ابتلا به دیابت، ۱۲/۸ درصد جمعیت بالای ۲۵ سال است.

با توجه به آمار ارائه شده، داروخانه ها میتوانند خدماتی فراتر از فروش انسولین و تجهیزات آزمایشی به بیماران دیابتی ارائه دهند.

در ادامه چهار روش مختلف معرفی میشود که داروساز بتواند سطح در آمدی خود را از این طریق افزایش دهد.

آموزشهای خود مراقبتی دیابت به بیماران

همانطور که میدانید بیماری دیابت، بیماری مزمنی است که افراد مبتلا میشوند.

مبتلایان به دیابت قندی (Diabetes Mellitus) یا مرض قند قرار نیست مدت کوتاهی دارویی را دریافت کرده و سپس آن را کنار بگذارند. در واقع میتوان گفت ابتلای به دیابت نوعی تغییر سبک زندگی است که بیمار دچار آن می شود.

شما میتوانید با آموزش خود مراقبتی به بیماران نوعی ارتباط نزدیک با آنان ایجاد کنید.

برنامه ملاقات منظم با بیماران

با بیماران خود برنامه ملاقات منظمی داشته باشید. اطمینان از وضعیت سلامتی بیماران و کنترل چگونگی مصرف درست داروهای آنان مسئله مهمی است که همیشه باید مد نظر قرار داده شود.

از آنجا که بیماران دیابتی غالبا دارای بیماری های همزمان می باشند، اطمینان از اینکه آنان داروهای خود را به درستی مصرف کنند، مسئله مهمی است.

پاسخگوی سوالات بیماران باشید

یکی از مهمترین کارهای که میتوانید برای بیماران دیابتی انجام دهید گوش دادن است.

سوالات بیماران را با حوصله پاسخ دهید. بسیاری از این سوالات ساده مانند دستورالعمل همراه گلوکومتر را با آسودگی می توان به بیمار توضیح داد.

برای مشتریان خود منبع اطلاعات و اطمینان باشید.

تجهیز داروخانه

با تجهیز داروخانه خود به داروها و مکمل های غذایی مورد استفاده به بیماران دیابتی به منبعی که در میان مدت بیمار حس کند هر آنچه که نیاز دارد، میتواند از داروخانه شما تهیه کند، بدل خواهید شد.

برچسب‌ها :