نسخه الکترونیک بیمه سلامت

مقدمه

سازمان بیمه سلامت با حذف دفترچه های بیمه، قدمی موثر در جهت سهولت کار موسسات درمانی، پرهیز از دوباره کاری و در نهایت کاهش اشتباهات برداشته است. از مهمترین همراهان اجرایی  نسخه الکترونیک بیمه سلامت، موسسات پاراکلینیکی و داروخانه های طرف قرارداد هستند. از این رو سازمان بیمه سلامت سعی نموده تا با طراحی سامانه خدمات الکترونیک بیمه سلامت و ارائه آنها به شرکتهای نرم افزاری، به همراهی با این مجموعه ها بپردازد.

 

تاریخچه

از تیرماه ۱۳۹۹، کلیه داروخانه ها بنابر بخشنامه سازمان بیمه سلامت موظف شدند با ثبت نام در برنامه کاهش کاربرد دفترچه سازمان بیمه سلامت و طی فرایند مورد توافق با مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در چهارچوب این شیوه نامه از مرداد ماه ۱۳۹۹ کلیه اسناد هزینه نسخ خود را به صورت الکترونیک به سازمان بیمه سلامت ایران ارسال نمایند.

 

داروخانه هایی که بتوانند سامانه های نرم افزاری خود را به درگاه یکپارچه ی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متصل و صورت حساب را ارسال نمایند، در اولویت پرداخت مطالبات سازمان بیمه سلامت ایران قرار گرفته و مشوق بسته پرداختی سه ماه مطالبات سال ۹۸ را دریافت خواهند نمود. با استفاده از نرم افزار راهکار جامع مدیریت داروخانه آرسن کاربران می توانند با عملکردی ساده اقدام به ارسال الکترونیکی نسخ بیمه سلامت نمایند.

داروخانه هایی که از نرم افزار داروخانه آرسن در مدیریت داروخانه خود بهره می برند می توانند نسخ خدمات درمانی را به راحتی بدون ورود به سایت HDK (سامانه بیمه سلامت) از طریق نرم افزار هوشمند تبیان چه به صورت نسخه کاغذی دریافت کرده باشند و چه به صورت الکترونیک، در کمترین زمان با حداکثر دقت ثبت نمایند. همزمان به راحتی امکان ارائه پرینت نسخه کاغذی ثبت شده از سایت HDK و فیش پرینت نهایی از نرم افزار تبیان وجود دارد.

 

قابلیت های اصلی این سامانه به شرح ذیل می باشد:

  • استحقاق سنجی بیمه شده
  • تاریخچه ویزیت و خدمات ارائه شده
  • ایجاد پروفایل جهت سهولت ثبت خدمات ارائه شده
  • مشاهده قرارداد مرکز
  • کنترل قوانین رسیدگی آنلاین

آموزش ثبت نسخ الکترونیک بیمه سلامت

 
 

افتخاری دیگر در کارنامه گروه مهندسین تبیان

 
 

ارقام پردازان نرم افزار تبیان با پشتکار و تلاش شبانه روزی در راستای بهینه سازی و بهره مندی کاربران نرم افزار داروخانه آرسن از سامانه نسخ الکترونیک در حال حاضر از بین 88 شرکت ارائه خدمات نرم افزاری داروخانه متصل به سامانه نسخ الکترونیک با اختلاف چشمگیری در تعداد نسخ ارائه شده، همچنان صدرنشین جدول می باشد.

از لحاظ فنی امکان ارائه سرویس آنلاین با این حجم از کاربران بدون اختلال و کندی نیازمند بکارگیری سخت افزار قوی منجمله سرورهای با پردازش سطح بالا، خنک کننده های مخصوص، پهنای باند وسیع مخابراتی و امکانات پرهزینه دیگری از جمله خنک کننده های سرور و هاردهای مخصوص و نهایتا پشتیبانی ۲۴ ساعته تامین برق و امنیت سرور می باشد که در مقایسه با سایر شرکت های همکار ارائه دهنده خدمات نرم افزار داروخانه که با تعداد کم کاربر آنلاین نیاز به سخت افزار حداقلی دارند، تفاوت عملکرد و توان متفاوتی را عرضه می کند. در واقع در تراکم کار بالاست که تمایز کار یک شرکت نمود بیشتری خواهد داشت و این اقبال و تمایز را مدیون همراهی شما هستیم. شرکت تبیان با نگاهی حرفه ای و با درک مشغله فراوان عزیزان داروساز در داروخانه ها توجه خود را معطوف به کاستن دغدغه ها، ارائه روان تر و کم چالش تر فرایند تحویل نسخه از طریق نرم افزار تبیان در داروخانه نموده است تا کاربران با خیالی آسوده از کیفیت فنی خدمات سامانه تبیان بهره برده و محیط کاری داروخانه را به فضایی با تنش کاری کمتر و رضایتمندی و کارایی بیشتر برای مدیریت و پرسنل داروخانه ها تبدیل نماید. تلاش و تعهدمان این است که هر روز بر کیفیت خدمات ارائه شده به داروخانه ها افزوده و همچنان رتبه اول خدمات رسانی، کسب رضایتمندی و تکیه گاهی مطمئن برای داروخانه ها در سراسر کشور باشیم.

بلاشک این موفقیت بزرگ ما را غره نمی سازد، رقیب اصلی تبیان نه شرکت های دیگر، بلکه ایده آل هایی است که هنوز بدان نرسیده ایم. نسبت به این جایگاه مسئولیتی را حس میکنیم همچنانکه یک شاگرد اول به والدینش دارد، لطفا از ما بیشتر بخواهید و چراغ راه ما برای تعالی بیشتر باشید. از اینکه ما را انتخاب کرده اید بر خود میبالیم و همراهتان خواهیم بود تا موفقیت های مشترک بیشتر...

مدیریت تیم نرم افزار داروخانه آرسن (تبیان)

خرید آنلاین
مشاوره رایگان