استعلام پروانه تاسیس داروخانه


مهدی مهدی پور دی ۱۸, ۱۴۰۱ 3 دقیقه مطالعه
استعلام پروانه تاسیس داروخانه

سایت مدیریت امور داروخانه ها امکانات مختلفی را در اختیار داروخانه ها و دیگر افراد میگذارد. که یکی از این امکانات سامانه استعلام پروانه الکترونیکی داروخانه ها می باشد. کلیه افرادی که قصد استعلام یک پروانه را دارند، می توانند به سامانه مدیریت امور داروخانه ها وارد شوند. و مراحل مربوط به استعلام پروانه را به صورت غیر حضوری انجام دهند. برای استعلام پروانه غیر حضوری از این سامانه، باید حتما کد HIX داروخانه و شماره پروانه در دسترس باشد. در صورتی که این موارد را در دسترس دارید، می توانید طبق مراحل زیر پروانه داروخانه را به صورت غیر حضوری استعلام بگیرید.

 

برای مراجعه به این سایت از طریق لینک   pharmacy.fda.gov.ir   اقدام کنید.

 

نحوه استعلام پروانه الکترونیکی از سامانه مدیریت امور داروخانه ها

ابتدا به سایت مدیریت امور داروخانه ها وارد شوید. پس از ورود به سایت، از طریق منوی بالای سایت بر روی گزینه «استعلام پروانه» کلیک کنید.

حال کد HIX داروخانه و شماره پروانه را وارد کنید و پس از وارد کردن کد امنیتی بر روی گزینه استعلام کلیک کنید.

 

امکانات سامانه مدیریت امور داروخانه ها

سامانه مدیریت امور داروخانه ها، با هدف انجام امور داروخانه ها به صورت غیر حضوری و آنلاین روی کار آمده است. و در همین راستا امکانات ویژه ای را به داروخانه ها ارائه می کند. آن دسته از داروخانه هایی که قصد استفاده از امکانات این سامانه را دارند، می توانند ابتدا در سایت   pharmacy.fda.gov.ir ثبت نام کنند. و سپس پس از ورود به سامانه از طریق شماره تلفن همراه و رمز عبور خود، از هر یک از امکانات استفاده نمایند.

از طریق این سامانه امکان دریافت مجوز تاسیس داروخانه ها به صورت غیر حضوری و مجازی فراهم شده است و در همین راستا بسیاری از امور داروخانه ها با سرعت بیشتری انجام می شود. از جمله امکاناتی که در این سایت ارائه می شود، موارد زیر می باشند.

۱- صادر کردن مجوز تاسیس داروخانه ها به صورت غیر حضوری و آنلاین

۲- ساماندهی به پروانه های داروخانه های حقوقی کشور

۳- صدور پروانه تاسیس داروخانه های سراسر کشور

۴- صدور پروانه های مسئولین فنی داروخانه ها

۵- ثبت اطلاعات مربوط به جابجایی داروخانه های سراسر کشور و انتقال سرمایه

و ….

برچسب‌ها :