خدمات پس از فروش

پس از سفارش کالای مورد نظر از سوی مشتریان، همچنان واحد فروش همراه آنها خواهد بود و در صورت بروز ایراد و یا تاخیر در نصب و راه اندازی نرم افزار، جوابگو و پیگیر مشکلات مشتریان می باشد.

  • مشاوره و کارشناسی
  • نصب و راه اندازی اولیه
  • آموزش های لازم جهت استفاده از نرم افزار
  • نظرسنجی، بازرسی و رسیدگی به موارد مطرح شده از سوی مشتریان

پشتیبانی با توجه به پلن انتخابی مشتری از وظایف واحد خدمات پس از فروش شرکت می باشد.

 الویت اصلی ما رسیدگی سریع به مشکلات مشتریان و برقراری ارتباط صمیمی با آنان می باشد. مشتری مهم ترین رکن این شرکت بوده و ارائه خدمات سریع و مناسب به او ، همواره یکی از اهداف مدیران این مجموعه به شمار می رود. دسترسی سریع به اطلاعات داروخانه و پاسخگویی در کوتاه ترین زمان ممکن، اصلی ترین پارامتر در جلب رضایت مشتری می باشد. از وظایف اصلی این واحد پیگیری ارائه بهترین خدمات به صورت تلفنی و آنلاین و در کمترین زمان به کلیه نقاط کشور می باشد. در انتها واحد خدمات پس از فروش وظیفه حفظ و تداوم ارتباط با مشتریان جهت ارائه خدمات ویژه به آنها را عهده دار است.

پس از طی مرحله فروش، مشتری گرامی می تواند خود مستقیما از طریق واحد خدمات پس از فروش، اقدام به نصب، راه اندازی و آموزش نماید.مشتری می تواند با شرکت در نظر سنجی مربوط به کارشناس، رضایت و یا عدم رضایت خود را از عملکرد فرد مربوطه اعلام نموده و به اطلاع واحد خدمات پس از فروش گروه مهندسین تبیان برساند و نسبت به رسیدگی به مشکل مربوطه اقدام شود.

پس از اتمام نصب و راه اندازی و استفاده از محصولات، کارشناسان این واحد، طی تماس و همچنین ارسال فرم نظرسنجی، از نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات مشتری، جهت ارتقای سطح کیفی محصولات خود بهره مند می گردند.

پشتیبانی گروه مهندسین تبیان
پشتیبانی آکادمی وبسیما
الناز فرناد

سلام، الناز فرناد هستم.

کارشناس فروش و بازاریابی

به شما کمک می‌کنم که متناسب با تجربه و نیاز خود

نرم افزار داروخانه مورد نیاز رو تهیه کنید

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

0912-905-1181