مزایای داروخانه آنلاین و خرید اینترنتی


مهدی مهدی پور دی ۲۵, ۱۴۰۰ 10 دقیقه مطالعه
مزایای داروخانه آنلاین و خرید اینترنتی

در دنیای امروز نمی توان مزایای فروشگاه اینترنتی را نادیده گرفت زیرا جستجو در فضای اینترنت اولین ابزار تحقیق و بررسی برای تهیه کالا و خدمات است. همه‌ی ما قبل از خرید کالای مورد نیاز خود، ابتدا به بررسی انواع محصولات موجود و ارائه دهندگان آن در فضای آنلاین می‌پردازیم. سپس با انتخاب بهترین گزینه نسبت به خرید آن در یک فروشگاه اینترنتی، اقدام می‌کنیم. در این شرایط اگر فروشگاه مورد اطمینان خود یا فروشگاه‌های بیشتر توصیه شده را در جستجوی اینترنتی مشاهده کنیم قطعا انتخاب ما برای خرید، مشخص خواهد شد. پس یکی از مزایای داشتن یک داروخانه اینترنتی و راه‌اندازی داروخانه آنلاین برای داروسازان محترم، آسان‌تر کردن دسترسی مشتریان قدیمی و وفادار، به داروخانه خواهد بود.

پیش از آنکه به بررسی سایر مزایای داشتن داروخانه آنلاین بپردازیم و بگوییم داروخانه آنلاین چگونه کار میکند، بد نسیت که با مجوز ثبت داروخانه اینترنتی که ، آشنا شوید.

 

مزایای داروخانه آنلاین

پیش از مواردی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، مزایای داروخانه آنلاین برای مشتریان این است که در هر کجا امکان خرید و سفارش کالای مرود نظر خود را خواهند داشت.

 

 

۱. جذب مشتریان بیشتر

همان‌طور که گفتیم با راه‌اندازی داروخانه آنلاین به دلیل دسترسی آسان و راحت آن، سبب نگهداری هرچه بیشتر مشتریان وفادار و قدیمی خواهد شد که از جمله مزایای داروخانه های اینترنتی برای مشتریان و همینطور شما می باشد. از طرف دیگر، یک داروخانه اینترنتی از هر نقطه دنیا قابل دسترس مشتریان خواهد بود‌. در این شرایط، چنانچه بتوانید تمهیداتی برای ارسال کالای خریداری شده به ساکنین دورتر از محل اقامت خود (چه منطقه شهری، چه شهر) در نظر بگیرید؛

  1. مشتریان قدیمی شما که از محل سکونت سابق خود نقل مکان کرده اند، همچنان امکان خرید از داروخانه شما را خواهند داشت.
  2. مشتریان جدیدی از مناطق دورتر خواهید یافت و بازه خریداران محصولات شما، بزرگتر خواهد شد.

۲. عرضه بر مبنای تقاضا

خریداران با مراجعه به یک داروخانه فیزیکی، توقع مشاهده محصولات و بررسی آنها را خواهند داشت. هرچند ممکن است مراجعه کننده کالا را بخرد یا به هر دلیلی اعم از قیمت، مقایسه با کالای دیگر و… از خرید آن، منصرف شود. در هر صورت شما موظف هستید موجودی مناسبی از کالاهای قابل ارائه، با میزان تقاضای نامشخص داشته باشید.

اما با استفاده از مزایای داشتن یک داروخانه اینترنتی در بستر اینترنت ، کافیست تصویر و کاتالوگ مناسبی برای هر محصول ارائه دهید. کاربران با مراجعه به وبسایت شما، تصاویر و اطلاعات مربوط به محصول را مشاهده می‌کنند، با سایر محصولات مقایسه می‌کنند و در صورت تمایل، به خرید آن اقدام می‌کنند.

 

۳. داروخانه شبانه روزی

یک داروخانه اینترنتی، حتی در زمان استراحت شما و کارکنان، یک داروخانه شبانه روزی همیشه در دسترس میباشد که این مسئله، از جمله مزایای داشتن یک داروخانه آنلاین  می باشد! نیمه شب، پس از اتمام ساعت اداری، زمان پخش آگهی تلویزیونی و… همگی زمان مناسبی برای مراجعه به داروخانه خواهند بود. این داروخانه تعطیلی ندارد و همواره پاسخگوی مراجعین است که از جمله مزایای خرید آنلاین می باشد.

با تمام موارد گفته شده هر نوع داروخانه فیزیکی یا آنلاین، مزایا و چالش‌هایی برای مالک کسب و کار خواهد داشت. با توجه به حوزه کاری و امکاناتی که هر یک از این دو برای شما فراهم می‌کند. با در نظر گرفتن تمام جوانب و به یاد داشتن این موضوع که، تمایل مشتریان به فضای آنلاین هر روزه رشد چشم گیری دارد، تلاش کنید تا اگر زمینه فعالیت بعنوان داروخانه آنلاین را دارید، آن را راه‌اندازی کرده و از قید و بندهای فروش سنتی، رها شوید.

 

۴. امکان خرید آسان

شما می توانید در تخت خود دراز بکشید و در هر ساعت از شبانه روز خرید های خود را انجام دهید، به همین راحتی!

 

۵. امکان مقایسه قیمت محصولات

در خرید اینترنتی این امکان را دارید که قیمت انواع محصولات را در فروشگاه های مختلف مقایسه کنید و همه ی این مقایسه ها با کلیک اتفاق می افتد!

 

۶. خرید آسان برای خریدهای خصوصی

حتما در داروخانه خود با مواردی همچون فروش محصولات خصوصی خود مواجه شده اید که گاهی اوقات بدلیل نوع فرهنگ و محدودیتها، مشتریان در انتخاب و مشاوره و حتی سفارش این نوع محصولات با مشکلاتی حتی در مطرح کردن خواسته خود مواجه میشوند. در یک داروخانه آنلاین بدلیل راحت بودن مشتریان به واسطه عدم ارتباط مستقیم، فروش این محصولات راحتتر صورت میپذیرد

 

۷. وجود تنوع بالا در خرید آنلاین

شما محدود به شهر، کشور نیستید و می توانید کالای مورد نظر خود را با مشخصات مورد نظر از هر کجا بفروشید و محدودیت جغرافیایی ندارید.

 

۸. خرید به دور از شلوغی و ازدحام داروخانه

برخی از افراد شلوغی داروخانه برایشان آزار دهنده است و این موضوع در تعطیلات و جشن ها جدی تر می شود. از این رو خرید آنلاین این مزیت را دارد که به دور از ترافیک و ازدحام افراد بفروشید و لذت ببرید!

 

برچسب‌ها :