طراحی و چیدمان داروخانه

ممکن است از خود بپرسید که چرا فروش شما کاهش پیدا کرده است و به دنبال یافتن علت آن باشید. یکی از دلایلی که ممکن است باعث افت فروش شود، چیدمان نامناسب و یا طراحی فرسوده و قدیمی داروخانه است. اما برای طراحی جدید و مدرن داروخانه نیاز به انجام چه کارهایی است؟

اگر برنامه مدونی برای توصیف چگونگی رفع نیاز مشتری وجود نداشته باشد، محصولاتی که در قفسه های داروخانه هستند احتمالاً مورد توجه واقع نخواهند شد. بیشتر محصولات بدون نسخه قربانی این موضوع می شوند.

4 توصیه مهم برای تبدیل داروخانه به مرکز مراقبت از دیابت

به گفته معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن ارائه توضیحاتی از برنامه‌های این وزارتخانه برای کنترل دیابت در کشور،‌ گفت: ۱۱درصد جمعیت بالای ۲۵ سال در کشور به دیابت مبتلا هستند که در این میان سهم پایتخت نشینان از آمار ابتلا به دیابت، ۱۲/۸ درصد جمعیت بالای ۲۵ سال است.

با توجه به آمار ارائه شده، داروخانه ها میتوانند خدماتی فراتر از فروش انسولین و تجهیزات آزمایشی به بیماران دیابتی ارائه دهند.

در ادامه چهار روش مختلف معرفی میشود که داروساز بتواند سطح در آمدی خود را از این طریق افزایش دهد

چهار روش برای فروش بیشتر مکمل های غذایی در داروخانه

برای بسیاری از افراد مکمل های غذایی جزیی از زندگی روزمره به حساب می آیند. شیوع و گسترش بیماری کرونا، میزان مراجعه به پزشک و بیمارستان را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است . با این حال چگونه می توان در دوران پاندمی کرونا از مکمل ها برای افزایش فروش استفاده کرد

اتوماسیون داروخانه

از سال ۱۳۶۸ کامپیوترهای شخصی در ایران، در دسترس قرار گرفته اند و استفاده از آنها در داروخانه از سال ۱۳۷۰ آغاز شده است. در سال ۱۳۸۰ و با الزام سازمانهای بیمه گر به دریافت صورتحساب ادارات بیمه بصورت دیسکتی از داروخانه، اتوماسیون داروخانه شکل جامعتری به خود گرفت.

بر آن شدیم تا در مقاله ای،تاریخچه اتوماسیون داروخانه های ایران را بررسی و تحلیل نمائیم و راهکارهائی اجرائی برای استفاده درست و مقرون به صرفه از این ابزار بسیار توانا و مفید را، در اختیار همکاران داروخانه قرار دهیم

نرم افزار داروخانه آرسن

امروزه نقش داروسازان در امر مراقبت های بهداشتی غیر قابل انکار می باشد. از ارائه تجربه همه جانبه به بیماران گرفته تا مشاوره حضوری در موارد مختلف از جمله تداخل دارویی، مکمل های غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی و… داروخانه ها فقط به ارائه نسخه تجویز شده نمی پردازند. داروسازان نه تنها نسخه ها را کنترل کرده بلکه مشاوره جامع ویژه بیماری ها، بررسی داروها و بسیاری خدمات دیگر را ارائه می دهند