بستن جشنواره به مناسبت روز داروساز

رتبه بندی شرکت های پخش دارویی ایران


مهدی مهدی پور مرداد ۲۷, ۱۴۰۱ 4 دقیقه مطالعه
رتبه بندی شرکت های پخش دارویی ایران

شرکت‌های توزیع داروپخش، گل پخش اول، قاسم ایران، پخش رازی، پخش هجرت، پخش سایه سمن، به پخش، آدورا طب، پرسی ایران گاز و پخش پارس خزر به عنوان ۱۰ شرکت برتر در گروه توزیع و پخش به لحاظ فروش در سال ۹۹ برتریرشرکتهای دارویی در سال ۱۴۰۰ برگزیده شده اند.

همچنین بر اساس این رتبه بندی، شرکت توزیع داروپخش موفق به کسب رتبه ۶۵ از بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۹ شد که با توجه به اضافه شدن ۱۲ شرکت جدید که برای اولین بار در این رتبه بندی شرکت نموده اند، موفق به کسب ۴ رتبه بالاتر نسبت به رتبه بندی سال گذشته گردید.

جدول رتبه بندی شرکت های دارویی

 

ردیف نام شرکت فروش در سال ۹۹ (میلیارد ریال) 
۱ شرکت توزیعی داروپخش ۵۱,۵۰۱/۷
۲  شرکت گلپخش اول ( هولدینگ ) ۴۵,۶۰۸/۰
۳ شرکت قاسم ایران ۴۰,۶۳۳/۳
۴  شرکت پخش رازی ۳۹,۶۴۷/۷
۵ شرکت پخش هجرت ۳۶,۶۴۳/۸
۶ شرکت پخش سایه سمن ۳۴,۵۳۶/۳
۷  شرکت به پخش ( هولدینگ ) ۳۲,۴۹۸/۶
۸ شرکت آدورا طب ۲۷,۸۱۳/۲
۹  شرکت پرسی ایران گاز ( هولدینگ ) ۳۹,۶۴۷/۷
۱۰  شرکت پخش پارس خزر ۵۶۶۲/۸

 

رنکینگ شرکت های پخش دارویی

بر اساس نتایج بیست‌وچهارمین همایش شرکت‌های برتر ایران و بر اساس رتبه‌بندی IMI-۱۰۰ ده شرکت پخش دارویی واقع شده در جدول بالا توانسته اند رتبه های یک تا ده را به خود اختصاص دهند.

ارزیابی و رتبه بندی شرکتهای پخش دارویی

امروزه ارزیابی و بهبود عملکرد در شرکت ها برای ارتقا سطح کیفی و بهره وری آنها از موضوعات بسیارمهم و کلیدی در حوزه مدیریت و صنعت می باشد. مسئولان سازمانها جهت برنامه ریزی و کنترل دقیق تر نیاز دارند که عملکرد پخش های خود را به روشی ارزیابی نماید.در حال حاضر این ارزیابی تنها از طریق اندازه گیری یکی از خروجی های آنها که میزان فروش آنهاست انجام میگیرد بدون اینکه امکانات و ورودی های آنها مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

برچسب‌ها :